Galvenās zāles prostatīta ārstēšanai vīriešiem

Prostatīts vīrietim

Mūsdienās prostatīts ir ļoti izplatīta slimība pusmūža vīriešu vidū. Zinātniekiem visā pasaulē nav izdevies atrast patieso šīs kaites parādīšanās cēloni, taču viņi ir secinājuši vienu modeli. Visbiežāk prostatīts skar cilvēkus, kuru tuvākie radinieki ir cietuši līdzīgu slimību. Zemāk ir daži no visefektīvākajiem medikamentiem, ko lieto prostatīta ārstēšanai. Bet neaizmirstiet, ka jums jāsāk ārstēt slimību tikai pēc konsultēšanās ar urologu.


Antibiotikas

Antibakteriālo līdzekļu lietošana prostatīta ārstēšanai pašlaik tiek uzskatīta par visefektīvāko metodi. To priekšrocības ir pierādītas daudzu gadu praksē. Šīm zālēm ir ļoti plaša dažādība, kas savukārt ļauj ārstējošajam ārstam izvēlēties narkotikas atkarībā no prostatīta veida. Šo zāļu iedarbība ir tāda, ka tās pilnīgi iznīcina kaitīgos mikroorganismus, kas izraisa iekaisumu.

Vēl viena svarīga šādu zāļu lietošanas priekšrocība ir tā, ka antibakteriālie komponenti var uzkrāties prostatas dziedzera audos un tādējādi palielināt to koncentrāciju cilvēka asinīs. Efektīvai hroniska prostatīta ārstēšanai ārsti lieto fluorhinolonu grupas zāles.

Antibakteriālo līdzekļu lietošanas kurss ilgst apmēram 4 līdz 12 nedēļas. Bet neaizmirstiet, ka vispirms ir jānosaka simptomi un ārstēšana ar antibakteriāliem līdzekļiem būs daudz efektīvāka.

Nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi

Papildus prostatīta cēloņu novēršanai šīs slimības ārstēšanā ir arī citas problēmas. Galu galā slims cilvēks pastāvīgi piedzīvo nepatīkamas sāpes cirkšņa zonā. Ja šīs sajūtas kļūst vienkārši nepanesamas, tad viņam tiek nozīmēts nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu lietošana, kuriem ir lielisks pretsāpju spektrs. Tos parasti lieto kā tabletes vai tūpļa svecītes.

Spazmolītiskie līdzekļi

Nepanesamas sāpes cirkšņa zonā var izraisīt ne tikai iekaisuma procesi, bet arī perineum muskuļu spazmas. Ar šiem simptomiem zāles, kas var atslābināt attiecīgās muskuļu grupas, būs efektīvākas. Tas var būt gan muskuļu relaksanti, gan spazmolīti.

Alfa blokatori

Ar izteiktām urinēšanas problēmām var palīdzēt tā sauktie alfa blokatori. Tie palīdzēs ietekmēt gludos muskuļus, kas atrodas urīnpūšļa sieniņā un prostatas dziedzerī. Parasti 6 mēnešus ilgu šo zāļu lietošanas kursu nosaka urologs. Tie palīdz normalizēt urīna aizplūšanu un uzlabot sekrēcijas sekrēciju no pašas prostatas.